PLAY-OFF Tipsport Premier League 2021

Závěrečný večer Tipsport Premier League 2021 načaly dva semifinálové souboje nejlepších čtyř šipkařů po základní části. V prvním utkání se utkal Jan Hlaváček s Alexanderem Maškem, tedy první se čtvrtým v celkové tabulce. První dva legy připadly Maškovi a naznačil tak, že z pozice mírného outsidera nedá nic zadarmo. Hlaváček se ale jako tradičně postupně rozehrával a stabilními náhozy i checkouty v polovině zápasu srovnal. Následně potom sebral čtyři legy v řadě a vytvořil si tak klíčový a komfortní náskok. Maškovi se ve zbytku utkání povedlo získat už jen jediný leg, Hlaváček slavil výhru 10-6 a hlavně postup do finále.

Druhé semifinále, to byl souboj Daniela Barbořáka s Vítězslavem Sedlákem. Barbořák se po solidní druhé fázi základní části propracoval až na třetí místo v tabulce a jeho forma postupně rostla. Sedlák byl ale stabilním hráčem po celou soutěž a úvod vyšel lépe právě jemu, kdy se brzy ujal vedení 4:1. Další podobnou sérii čtyř legů přidal vzápětí a vedení 8:2 už bylo vlastně rozhodující. Barbořák se ještě snažil stáhnout náskok, zavřel dokonce na 11 šipek, ale na víc než na korigování stavu už to nestačilo. Sedlák zvítězil 10:5 a mohl tak nadále pomýšlet na obhajobu loňského titulu.

Ve finále se tedy symbolicky utkali dva nejlepší hráči po základní části, Jan Hlaváček a Vítězslav Sedlák. Zápas se celkem brzy začal vyvíjet velmi jednostranně. Zatímco Sedlák hrál ve velké pohodě, Hlaváček se až nezvykle trápil a prohrával jeden leg za druhým. Za stavu 8:3 pro Vítězslava vypadalo vše jasně, ale Hlaváček nic nevzdal a pěti legy v řadě se mu povedlo srovnat na 8:8. Oba hráči byli pod velkým tlakem, Sedlákovi se ale ještě podařilo sebrat zbytky sil, využil Hlaváčkova zaváhání na doublech a vybojoval poslední dva legy pro sebe. Po výhře 10:8 se stal podruhé v řadě vítězem Tipsport Premier League.

Play-Off
Středa 8. 6. 2021

Semifinále č.1
Jan Hlaváček 10:6 Alexander Mašek

Semifinále č.2
Vítězslav Sedlák 10:5 Daniel Barbořák

Exhibiční utkání
Petr Plintovič 2:0 David Dvořák

Finále Tipsport Premier League 2021
Jan Hlaváček 8:10 Vítězslav Sedlák

Autor: Robert Míč