16. kolo Tipsport Premier League 2021

Poslední, 16., kolo základní části dnes čekalo na osmičku šipkařů. O postupujících do playoff bylo rozhodnuto už včera, zbývalo tak jen rozhodnout o pořadí na třetím a čtvrtém místě mezi Maškem a Barbořákem a také o pořadí na pátém až sedmém místě. V prvním zápase se utkali Martin Komora s Martinem Zimanem, pro oba to bylo poslední vystoupení v soutěži. Z obou hráčů jakoby už opadl stres a hra velmi odsýpala, přestože se jednalo o velmi vyrovnané utkání. Blíže k výhře se dostal slovenský mladík Ziman, nicméně závěr vyšel lépe Komorovi. Vynutil si rozhodující leg, v něm využil výhodu první šipky a vyhrál 7:6. Přestože se odehrál plný počet legů, zápas trval jen kolem půl hodiny a oba hráči se důstojně rozloučili s letošním ročníkem.

Druhý zápas obstaral Vítězslav Sedlák s Romanem Benischkem. Pro Sedláka ryze „tréninkový“ zápas, jelikož neměl v tabulce co získat nebo ztratit, Benischko ještě mohl zabojovat o konečné páté místo. Do utkání vstoupil lépe Sedlák a získal tři legy v řadě, následně ale Benischko srovnal stav na 3:3. Sedlák se pak ale dostal opět do vedení, hráči si následně kradli svá podání a v posledních 5 lezích bral leg vždy ten, kdo začínal házet jako druhý. Velmi nervózní dvanáctý leg nakonec Benischkovi srovnání stavu nepřinesl, Sedlák zavřel 27. šipkou a vyhrál 7:5.

Třetí zápas byl důležitý, jelikož Alexander Mašek na dálku bojoval s Danielem Barbořákem o to, kdo bude po základní části třetí a kdo čtvrtý. Mašek si zahrál s již jistým vítězem základní části, Janem Hlaváčkem. Úvodní leg bral Mašek, následně ale Hlaváček získal tři legy v řadě a opět se rozházel do skvělé formy. V osmém legu předvedl Mašek skvělé zavření na 11 šipek, byla to ale spíše kosmetická úprava skóre. Hlaváček vyhrál poměrem 7:3 a připsal si 14. výhru v letošním ročníku.

Závěrečný duel mezi sebou sehráli Michal Šmejda s Danielem Barbořákem. Barbořákovi stačila jakákoliv výhra, případně i prohra o jeden nebo dva legy (musel by ale minimálně jednou soupeře breaknout). Úvod utkání ale vyšel lépe Šmejdovi a ujal se vedení 3:0. Barbořák se ale do zápasu vrátil a v sedmém legu měl dokonce nakročeno k devítišipkovému zavření. To se mu sice nepovedlo, za Šmejdou sice stále mírně zaostával, vynutil si ale poté rozhodující leg. V napínavém závěru měl navrch Šmejda, vyhrál 7:6, i tak se ale Barbořák tímto výsledkem posunul na konečné třetí místo v tabulce.

Vítězem základní části se stal Jan Hlaváček, druhý skončil Vítězslav Sedlák. Postupovou čtveřici doplňují Daniel Barbořák a Alexander Mašek. Na dalších místech se seřadili Michal Šmejda, Martin Komora, Roman Benischko a Martin Ziman. Celkového vítěze Tipsport Premier League 2021 budeme znát už zítra, kdy se nejlepší čtveřice utká v rámci playoff.

16. kolo
Úterý 8. 6. 2021

Martin Komora 7:6 Martin Ziman
Vítězslav Sedlák 7:5 Roman Benischko
Alexander Mašek 3:7 Jan Hlaváček
Michal Šmejda 7:6 Daniel Barbořák

Play-Off
Středa 8. 6. 2021

Semifinále č.1
Jan Hlaváček vs Alexander Mašek

Semifinále č.1
Vítězslav Sedlák vs Daniel Barbořák

Exhibiční utkání
Petr Plintovič vs David Dvořák

Finále Tipsport Premier League 2021
vítěz semifinále č. 1 vs vítěz semifinále č. 2

Autor: Robert Míč