1. kolo Tipsport Premier League 2021

Druhý ročník Tipsport Premier League započal v pondělí 29.3.2021.

O úvodní zápas celé soutěže se postarali Pavel Jirkal a loňský finalista Alexander Mašek. Do zápasu lépe vstoupil Mašek, který se, i díky soupeřovo chybám na zavírání, dostal do vedení 4:0. Jirkal v následujícím legu uhrál svou první hru, když trefil double 18. Byla to ovšem jeho jediná hra zápasu. V dalších dvou lezích sice měl šance zavřít, to se mu ovšem nepodařilo a oba legy sebral Mašek, který si tak zajistil vítězství 6:1.

Ve druhém zápase večera se představil vítěz loňské Premier League Vítězslav Sedlák a jediný zástupce Slovenska Martin Ziman. Sedlák hned v prvním legu získal zavřením 122 soupeřovo podání, ve druhém legu ovšem mladý Slovák získal break zpátky. Ve třetím legu přišlo od Sedláka další zavření přes sto, konkrétně 120 a získal další výhodu podání. Svá podání si oba hráči drželi až do stavu 4-5 z pohledu Zimana. V desátém legu sebral soupeřovo podání poté, co Sedlák promarnil šanci na vítězství a šlo se do legu rozhodujícího. Ten nakonec po velké bitvě získal Ziman a při svém prvním televizním zápase tak mohl slavit těsné vítězství 6-5.

Třetí zápas večera nabídl souboj dvou nováčků v Premier League. Jan Hlaváček se už představil v televizních zápasech na konci turnaje ČAOŠ Cup. Martin Komora měl před kamerami svou premiéru. Do prvního legu vstoupil lépe druhý jmenovaný – Komora zavřel 119 a sebral Hlaváčkovi podání. Hlaváček ovšem prokázal své nedávno nabyté zkušenosti před kamerami, druhý leg zavřel 12. šipkou a od té doby svého soupeře v podstatě k ničemu nepustil. Přidal ke svému výkonu dvě pátá kola a nakonec zvítězil přesvědčivě 6-1.

Do čtvrtého zápasu nastoupili dva nováčci televizních šipek. Zkušenostmi ostřílený Roman Benischko a nováček ve světě šipek Jan Holec. Nervózní začátek lépe zvládl právě Holec, v prvním legu zavřel 106, a sebral tak svému soupeři podání. Benischko své podání v dalším legu získal zpátky, Holec se ovšem nenechal zastrašit a utekl svému soupeři na rozdíl dvou legů. Za stavu 1-3 z pohledu Benischka si ovšem tento hráč ze Zlína vzal slovo a otočil na 5-3. V devátém legu se u něj projevila nervozita a nedokázal využít pět návštěv na terči, aby v zápase zvítězil, a tak Holec ještě dokázal zápas srovnat na 5-5. V rozhodujícím legu ovšem Holec nedostal žádnou velkou příležitost zápas strhnout na svou stranu a Benischko si zavřením 56 připsal své první body do tabulky.

Večer uzavřel zápas dvou účastníků loňského ročníku – Daniela Barbořáka a Michala Šmejdy. Úvod zápasu patřil jednoznačně Barbořákovi, který svému soupeři nedal příliš šancí a vytvořil si vedení 3-0. Čtvrtý leg patřil Šmejdovi, který zavřel v pátém kole a dal na sobě znát, že pro něj zápas neskončil. Naopak Barbořáka prohraný leg nabudil, začal trefovat vysoká čísla a v dalších třech hrách se Šmejda s tempem Barbořákovy hry nedokázal vyrovnat. I když v sedmém legu Barbořáka trápilo zavírání, nakonec dokázal trefit dvojnásobek dvojky a zvítězit 6-1.

1. kolo
Pondělí 29. 3. 2021

Pavel Jirkal 1:6 Alexander Mašek
Martin Ziman 6:5 Vítězslav Sedlák
Jan Hlaváček 6:1 Martin Komora
Roman Benischko 6:5 Jan Holec
Daniel Barbořák 6:1 Michal Šmejda

Autor: Vojtěch Dropa