12. kolo Tipsport Premier League 2021

12. kolo Tipsport Premier League otevřel zápas dvou hráčů ze středu tabulky, Martina Komory a Romana Benischka. Komora dnes slavil třicáté narozeniny a mohl si tak nadělit pěkný dárek v podobě bodu do tabulky. Z obou stran to byl dost rozpačitý výkon a oba šipkaři se trápili na náhozech i na zavírání. Komora se ale po celý zápas držel o krok napřed, po breaku v šestém legu už si dokážel držet podání a nakonec zvítězil 7-4.

Druhé utkání večera obstarali Martin Ziman s Danielem Barbořákem. Slovensko-český souboj nabídl opravdu velké drama, start vyšel o něco lépe Barbořákovi, ale Ziman se stále držel v kontaktu, v devátém legu dokonce zavřel přes střed 124 na 12 šipek. V následujícím legu breaknul a srovnal stav na 5-5. Barbořák pak v dlouhém jedenáctém legu stáhl vedení opět na svou stranu, ale nepodařilo se mu zápas dohrát, Ziman totiž ve dvanáctém legu srovnal a vynutil si rozhodující leg. Výhodu první šipky měl Ziman a také měl možnost utkání vyhrát, ale ani 2 šipky mu na výhru nestačily. Barbořák nakonec třetí šipkou zavřel D10 a vybojoval hodně cenný bod.

Ve třetím zápase se utkal Alexander Mašek s Michalem Šmejdou a opět se jednalo z obou stran o kvalitní představení. Šmejda předvedl ve čtvrtém legu zavření na 12 šipek, klíčovým se ale nakonec stal leg pátý. To byl totiž jediný leg, kdy došlo k prolomení podání a byl to právě Šmejda, který se takto ujal vedení. Mašek sice svého soupeře k dalšímu breaku už nepustil, sám si ale žádný nevypracoval. Šmejda se tak dopracoval k výhře 5-7 a připravil Alexanderovi druhou porážku v řadě za sebou.

Závěr tohoto kola patřil souboji prvního a druhého muže celkového pořadí, Vítězslav Sedlák vyzval Jana Hlaváčka. Kvalitativně se jednalo o jasně nejlepší zápas tohoto kola, oba hráči předváděli skvělé šipky a diváci se měli na co dívat. Hlaváček byl o něco lepší na zavírání a v průběhu si několika breaky začal vypracovávat náskok. Sedlák sice pokračoval v dobré hře, více utkání zdramatizovat se mu už ale nepovedlo. Hlaváček nakonec zvítězil 7-4 a posunul se tak do čela tabulky.

Jan Hlaváček se stal novým lídrem celkového pořadí, na kontě má deset bodů. Pěkně za ním seřazení jsou devítibodový Vítězslav Sedlák, osmibodový Alexander Mašek, sedmibodový Daniel Barbořák, na šesti bodech jsou Roman Benischko s Martinem Komorou. Na sedmém místě se osamostatnil s pěti body Michal Šmejda a tabulku nadále uzavírá Martin Ziman se čtyřmi body.

12. kolo
Úterý 18. 5. 2021

Martin Komora 7:4 Roman Benischko
Martin Ziman 6:7 Daniel Barbořák
Alexander Mašek 5:7 Michal Šmejda
Jan Hlaváček 7:4 Vítězslav Sedlák

13. kolo
Pondělí 31. 5. 2021

Jan Hlaváček vs Daniel Barbořák
Vítězslav Sedlák vs Alexander Mašek
Roman Benischko vs Martin Ziman
Michal Šmejda vs Martin Komora

Autor: Robert Míč