9. kolo Tipsport Premier League 2021

Poslední, 9. kolo v první fázi Tipsport Premier League 2021 odstartoval zápas Michala Šmejdy s Janem Holcem. Už před začátkem bylo jasné, že pro Holce se jedná o vůbec poslední vystoupení v letošním ročníku, jelikož už dříve ztratil i teoretickou šanci na postup. Zápas se od začátku vyvíjel daleko lépe pro Šmejdu, i Holec se však několikrát dostal k zavírání. Jenže trápil se na checkoutech a nedokázal nabídnuté šance využít. Šmejda nakonec vyhrál všechny legy, udělil Holcovi whitewash 6:0 a definitivně ukončil jeho působení v Tipsport Premier League.

Druhý zápas sice nebyl z hlediska první fáze tak důležitý, pro výchozí pozici do druhé části ale ano. Utkal se totiž doposud třetí, Alexander Mašek, se čtvrtým Romanem Benischkem. Průběh utkání byl docela divoký, na začátku si oba hráči navzájem vzali svá podání, Benischko pak ale zabral a v jednu chvíli vedl už 2-4. V té chvíli ale Mašek přidal a čtyřmi získanými legy v řadě nakonec utkání otočil na konečných 6-4 a v tabulce utekl Benischkovi na rozdíl dvou bodů.

Dva Martinové, Ziman a Komora, se střetli ve třetím zápase dnešního kola. Důležitý duel ze středu tabulky začal velkým trápením obou na checkoutech v prvním legu. Urval ho Komora, hned v dalším legu ale výhodu ztratil a vzápětí prohrával 1-2. Kvalita zápasu šla ke konci zápasu hodně nahoru, oba hráči střídali skvělé náhozy, zavíral však jen jeden z nich, Martin Komora. Ten totiž vyhrál všech pět zbývajících legů v zápasu a slavil výhru 2-6.

Klíčový duel o setrvání v soutěži sehráli Pavel Jirkal s Danielem Barbořákem. Jirkal potřeboval nutně vyhrát, díky Zimanově prohře by mu stačila teoreticky jakákoliv výhra. Daniel ale rozhodně nechtěl dát Pavloni nic zadarmo a první půlka utkání byla hodně vyrovnaná. Barbořák se poté utrhl na vedení 3-5 a to se ukázalo být rozhodujícím faktorem. Jirkal sice snížil a měl několik šancí na to vynutit si rozhodující leg. To se mu ale nepovedlo, Barbořák zvítězil 4-6 a Jirkal stejně jako vloni skončil už po první fázi.

Přímý souboj o post vedoucího hráče tabulky po první fázi nabídl závěrečný zápas mezi Vítězslavem Sedlákem a Janem Hlaváčkem. Karty byly jasně rozdané, vítěz bude mít náskok jednoho bodu a skvělou výchozí pozici do další fáze ligy. Sedlákovi se od začátku dařilo daleko lépe a směle vykročil za důležitým bodem. Hlaváček ještě dokázal vyrovnat na 1:1, ale bylo to nakonec jeho jediné zavření v celém utkání. Sedlák hrál lépe, v předposledním legu zavřel 158 a nakonec zvítězil 6-1, čímž si upevnil vedení v tabulce.

Vedoucím mužem po první fázi Tipsport Premier League 2021 je Vítězslav Sedlák s osmi body, na druhém místě číhají Jan Hlaváček s Alexanderem Maškem se sedmi body. Na čtvrté místo se posunul po dnešní výhře Martin Komora a přeskočil tak díky lepšímu rozdílu legů Romana Benischka. Se čtyřmi body následují Daniel Barbořák s Michalem Šmejdou, kteří se tak stále drží v kontaktu za top 4. Na osmém místě figuruje se třemi body Martin Ziman. Pro Pavla Jirkala na devátém, a Jana Holce na desátém místě letošní ročník končí.

9. kolo
Pondělí 10. 5. 2021

Michal Šmejda 6:0 Jan Holec
Alexander Mašek 6:4 Roman Benischko
Martin Ziman 2:6 Martin Komora
Pavel Jirkal 4:6 Daniel Barbořák
Vítězslav Sedlák 6:1 Jan Hlaváček

10. kolo
Úterý 11. 5. 2021

Michal Šmejda vs Jan Hlaváček
Vítězslav Sedlák vs Martin Ziman
Alexander Mašek vs Martin Komora
Daniel Barbořák vs Roman Benischko

Autor: Robert Míč