8. kolo Tipsport Premier League 2021

Souboj čtvrtého s osmým otevřel 8. kolo Tipsport Premier League. Zatímco Martin Komora se po včerejšku dostal mezi nejlepší čtveřici, Daniel Barbořák jen těsně držel postupovou osmičku a potřeboval nutně získat bod. A také se do zápasu pořádně opřel a od začátku šel jasně za svým cílem. Daniel dnes skvěle zavíral (úspěšnost 60%), Komora se naopak na checkoutech trápil a neproměnil ani jediný. Barbořák nadělil Komorovi whitewash, vyhrál 0-6 a připsal si velmi důležitý bod do tabulky.

Vítězslav Sedlák se po prohře v úvodním zápase rozehrál do skvělé formy a nenašel od té chvíle přemožitele. V souboji s Michalem Šmejdou mohl tuto šňůru prodloužit. Od začátku zápasu lídr tabulky jasně kontroloval zápas a ujal se vedení 5-0. Až v šestém legu se Šmejdovi povedlo zavřít, byl to ale jen symbolický leg, který zapsal. Sedlák hned v následujícím legu uzavřel zápas na konečných 6-1 a připsal už sedmou výhru v řadě.

Martin Ziman včera ztratil dobře rozehraný zápas, v duelu s Romanem Benischkem chtěl zaváhání napravit. Benischko po čtyřech výhrách v řadě třikrát prohrál a usiloval tak o ukončení této nepěkné série. Byl to právě Roman, kterému se povedl úvod zápasu a ujal se vedení 3-0. Ziman se poté začal trochu rozehrávat, na výraznější zdramatizování utkání se už ale nezmohl. Benischko nakonec zvítězil 6-3 a konečně opět slavil výhru.

Alexander Mašek byl v souboji s posledním Janem Holcem jasným favoritem zápasu. Po výhře Barbořáka ztratil Holec byť jen teoretickou šanci na postup z první fáze Tipsport Premier League. Začátek zápasu byl vyrovnaný a v prvních čtyřech lezích jsme žádný break neviděli. Mašek ale poté jasně převzal otěže a čtyřmi velmi kvalitními legy v řadě zvítězil 6-2.

Závěrečný souboj večera obstarali zkušení Pavel Jirkal s Janem Hlaváčkem. Pro oba hráče velmi důležitý souboj, Jirkal potřeboval získat bod, aby se dotáhl na Barbořáka. Hlaváček zase bojoval na dálku s Vítězslavem Sedlákem o pozici vedoucího hráče tabulky. Hráči si na začátku utkání vyměnili podání, Jirkal se poté ujal lehkého vedení 2-1. Od té chvíle už ale dominoval Hlaváček, byť se oba hráči na doublech trochu potrápili. Konečné skóre 2-6 pro Hlaváčka a ačkoliv se před Sedláka v tabulce nedostal, udržel s ním kontakt. Lídrem tabulky zůstal Vítězslav Sedlák se sedmi body, stejně má i Jan Hlaváček. Třetí je stále o bod pozadu Alexander Mašek, na čtvrtou pozici se vrátil Roman Benischko s pěti body. Čtyři body má na kontě pátý Martin Komora, následují tříbodoví Daniel Barbořák, Martin Ziman a Michal Šmejda. Nutně vyhrát a čekat na zaváhání soupeřů bude potřebovat na devátém místě dvoubodový Pavel Jirkal. Definitivně poslední utkání sehraje příští týden Jan Holec, který už s jistotou po první fázi Tipsport Premier League končí.

8. kolo
Úterý 4. 5. 2021

Martin Komora 0:6 Daniel Barbořák
Vítězslav Sedlák 6:1 Michal Šmejda
Martin Ziman 3:6 Roman Benischko
Alexander Mašek 6:2 Jan Holec
Pavel Jirkal 2:6 Jan Hlaváček

9. kolo
Pondělí 10. 4. 2021

Michal Šmejda vs Jan Holec
Alexander Mašek vs Roman Benischko
Martin Ziman vs Martin Komora
Pavel Jirkal vs Daniel Barbořák
Vítězslav Sedlák vs  Jan Hlaváček