2. kolo Tipsport Premier League 2021

Druhý večer Tipsport Premier League zahájil zápas mezi Alexanderem Maškem a Martinem Zimanem. Ziman do Premier League vstoupil úspěšně, v prvním večeru si zajistil první body do tabulky díky výhře nad Vítězslavem Sedlákem. Celý průběh zápasu ovšem patřil jeho soupeři; Mašek si vybudoval vedení 4-0. Ziman o sobě pak v pátém legu dal vědět, ale Mašek, který si v pondělním večeru zajistil vítězství 6-1, potvrdil svou formu, a tak se i ve svém druhém zápase letošního ročníku nezalekl a zvítězil opět 6-1.

Ve druhém zápase večera se utkali dva hráči, kteří v loňské Tipsport Premier League ukázali, že se s nimi musí počítat ve všech důležitých zápasech. Byli jimi Daniel Barbořák a Vítězslav Sedlák. V začátku zápasu ukázal svou dominanci právě Barbořák a ujal se vedení 4-0. Sedlák se ovšem na terči našel, zavření 110 ho dostalo do zápasu a následujícími dvěma legy, kdy zavřel třináctou a dvanáctou šipkou, se svému soupeři přiblížil. Barbořák pak nevyužil svých příležitostí, zatímco Sedlák své příležitosti využíval, a i když legy byly vyrovnané, všechny na svou stranu strhl Sedlák a zvítězil 6-4.

Do třetího zápasu nastoupil Pavel Jirkal a Martin Komora. Prvnímu jmenovanému nevyšel první hrací den, stejně tak se ale nedařilo jeho soupeři; oba prohráli své první zápasy 1-6. První leg na svou stranu získal zkušenější Jirkal, pak se ale slova ujal Komora, získal další dva legy a dostal se do vedení. Zkušený Jirkal se však zastrašit nenechal, své podání získal zpátky a dalších pět legů si oba svá podání drželi. V devátém legu ale přišel zlom, Komora zavřel v sedmém kole double 3, sebral Jirkalovo podání a do zápasu získal důležitou výhodu. Tu v desátém legu zužitkoval, zavřel 110, a mohl se tak radovat z první výhry v Tipsport Premier League.

Čtvrtý zápas byl soubojem Michala Šmejdy a Romana Benischka. Prvnímu jmenovanému vstup do soutěže nevyšel, zatímco Benischko vstoupil do soutěže těsným vítězstvím. Zápas byl až do stavu 3-3 vyrovnaný. V sedmém legu ovšem Benischko získal potřebný break, následně udržel své podání a ujal se vedení 5-3. Devátý leg si Šmejda pohlídal, a připravil si tak možnost zápas zdramatizovat. Na zavírací kombinaci se dostal, Benischko však celý leg zahrál lépe a zavřením 65 si na své konto připsal druhou výhru.

Poslední zápas večera byl souboj mezi dvěma Jany. Jan Holec svůj první zápas prohrál, Jan Hlaváček naopak do Tipsport Premier League vstoupil vítězstvím 6-1. Zápas zpočátku vypadal jednoznačně, Hlaváček se rychle ujal vedení 4-0 a vše nasvědčovalo tomu, že Hlváček nebude mít se zápasem větší problémy. Holec se ovšem nevzdal; dvacátou šipkou snížil, v šestém legu zavřel 128 a dostal se tak zpátky do hry. V ten moment ale příbramský Hlaváček začal lépe skórovat, Holcovi se jeho náhozy naopak příliš nedařily, a zápas se tak přiklonil na Hlaváčkovu stranu. Další dva legy získal dvacátou a šestnáctou šipkou a díky tomu dokázal v letošním ročníku Tipsport Premier League vyhrát i napodruhé.

2. kolo
Úterý 30. 3. 2021

Alexander Mašek 6:1 Martin Ziman
Vítězslav Sedlák 6:4 Daniel Barbořák
Pavel Jirkal 4:6 Martin Komora
Michal Šmejda 4:6 Roman Benischko
Jan Holec 2:6 Jan Hlaváček

Autor: Vojtěch Dropa