6. kolo Tipsport Premier League 2021

6. kolo Tipsport Premier League otevřel pikantní souboj dvou čtyřbodových hráčů, lídra tabulky Alexandera Maška a třetího Vítězslava Sedláka. Dal se očekávat vyrovnaný souboj, ze začátku se ale oba hráči u terče dost trápili. Lépe se ale rozehrál Sedlák, který postupně převzal otěže zápasu a nakonec Maškovi povolil pouze jeden leg. Po výhře 6-1 získal pátý bod do tabulky a posunul se v tabulce před Maška.

Druhý zápas obstarali hráči z opačného konce tabulky, osmý Martin Ziman vyzval na výhru stále čekajícího Jana Holce. První polovina zápasu byla vyrovnaná, hráči si drželi svá podání. Následně se povedlo Holcovi Zimana breaknout, slovenského hráče to ale zjevně nabudilo a čtyřmi legy v řadě urval vítězství 6-3 pro sebe.

Roman Benischko včera poprvé prohrál, na vítěznou vlnu se chtěl určitě vrátit v souboji s Martinem Komorou. A skutečně do zápasu vstoupil výborně, třemi legy v řadě si vybudoval solidní náskok. Benischko vedl již 4-1, Komora se ale dokázal skvěle vrátit do zápasu a pěti vyhranými legy zápas otočil na konečných 4-6.

Pavel Jirkal se v dnešním předposledním zápase utkal s Michalem Šmejdou, který opět hrál z německého Niedernhausenu, kde ještě odpoledne hrál PDC Super Series. Divácky to byl velmi atraktivní duel, oba hráči předváděli skvělé šipky a pohybovali se s průměrem kolem čísla 85 a výše. Utkání nakonec dospělo do rozhodujícího, jedenáctého legu. Tam měl výhodu první šipky Jirkal a měl šanci utkání uzavřít. To se mu ale nepovedlo, Šmejda třetí šipkou zavřel 83 a získal z tohoto souboje cenný bod.

Závěr večera tentokrát obstarali Daniel Barbořák s Janem Hlaváčkem. Hlaváček se v případě vysoké výhry mohl stát lídrem tabulky a právě za touto metou už od začátku směřoval. První leg sice zapsal Barbořák, dalších šest v řadě ale patřily Hlaváčkovi. Po výhře 6-1 se příbramský hráč posunul do čela celkového hodnocení. S 5 body tedy vede celkovou tabulku Jan Hlaváček, díky lepšímu rozdílu legů před Vítězslavem Sedlákem. Se 4 body zůstávají Alexander Mašek s Romanem Benischkem. Ve středu tabulky se na 3 bodech srovnali Michal Šmejda, Martin Ziman a Martin Komora. Zatím poslední postupové místo drží Daniel Barbořák se dvěma body. Devátý zůstává s jednou výhrou Pavel Jirkal a tabulku uzavírá Jan Holec, který je stále bez bodu

6. kolo
Úterý 27. 4. 2021

Alexander Mašek 1:6 Vítězslav Sedlák
Martin Ziman 6:3 Jan Holec
Roman Benischko 4:6 Martin Komora
Pavel Jirkal 5:6 Michal Šmejda
Daniel Barbořák 1:6 Jan Hlaváček

Autor: Vojtěch Dropa