15. kolo Tipsport Premier League 2021

15. kolo Tipsport Premier League odstartoval duel Martina Zimana a Alexandera Maška. Zatímco Ziman už byl bez jakékoliv šance na postup do playoff, Maškova pozice v top 4 se po čtyřech prohrách v řadě nebyla tak jistá a bod navíc by se mu náramně hodil. A byl to právě Alexander, kdo vstoupil do utkání lépe a ihned vzal Zimanovi výhodu podání. Ve třetím legu připsal první leg i Ziman, ale přestože s Maškem průměrově držel tempo, na zavírání se slovenský mladík spíše trápil. Mašek postupně náskok navyšoval, zvítězil nakonec 7:3 a získal v té chvíli cenný bod v boji o playoff.

Druhý zápas obstarali Michal Šmejda s Vítězslavem Sedlákem. Prvně jmenovaný měl už spíše jen teoretickou naději na postup do playoff, obzvlášť po Maškově výhře v prvním zápase. To Sedlák už si postup do playoff zajistil po minulém kole. Začátek byl velmi vyrovnaný a oba hráči si drželi svá podání. Prostředek utkání vyšel lépe Šmejdovi a třemi legy v řadě se ujal vedení. Po zisku dalšího legu byl už jen krůček od výhry, Sedlák si ale i tak nakonec vynutil rozhodující, třináctý leg. Do toho vstupoval první šipkou Šmejda a přestože mu úvodní náhozy moc nevyšly, dostal se k zavírání jako první. Dvacátou šipkou v legu nakonec „Majk“ dokázal zvítězit a ještě tak udržel alespoň malou šanci na playoff, potřeboval ale nutně prohru Barbořáka.

A byl to právě Daniel Barbořák, který se ve třetím utkání večera utkal s Martinem Komorou. Pro Komoru to byl klíčový zápas, výhra by ho ještě udržela v souboji o playoff, prohra by jeho šance definitivně ukončila. První dva legy se soupeři spíše oťukávali, následně ale udeřil Barbořák. Získal pro sebe tři legy v řadě a tím pádem velmi důležitý a nakonec i klíčový náskok. Komora pak sice spolehlivě držel krok, brát Barbořákovy legy se mu ale nedařilo. Zápas nakonec dospěl k výsledku 7:4 pro „Dancheze“ a tento výsledek tak ukončil naděje jak Komory, tak i Šmejdy.

Závěrečné klání mezi sebou svedli Jan Hlaváček s Romanem Benischkem. Hlaváček mohl výhrou definitivně stvrdit první místo v celkovém pořadí, naopak Benischko nutně potřeboval vyhrát o co nejvíce legů, aby ještě mohl pomýšlet na playoff. Jenže Hlaváček předváděl od začátku skvělé šipky a udržoval nadstandardní průměr. Benischko se sice držel a taktéž zahrál velmi kvalitně, poprvé za celou ligu vytáhl průměr nad 80, nakonec mu to ale nestačilo. Hlaváček vyhrál 7:4, definitivně tak vyhrál základní část a zároveň ukončil i Benischkovy šance na playoff.

Jan Hlaváček se utrhl ve vedení na rozdíl dvou bodů a již nemůže být z prvního místa sesazen. Nic se nezmění ani na druhém místě Vítězslava Sedláka. Po dnešku jistý postup do playoff mají i Alexander Mašek s Danielem Barbořákem, na dálku se v dalším kole utkají o to, kdo se utká s Hlaváčkem a kdo se Sedlákem. Sedmibodov Šmejda, Benischko a Komora už šanci na postup ztratili a utkají se tak jen o pořadí v konečné tabulce. Na osmém místě už zůstane jistě Martin Ziman.

15. kolo
Pondělí 7. 6. 2021

Martin Ziman 3:7 Alexander Mašek
Michal Šmejda 7:6 Vítězslav Sedlák
Daniel Barbořák 7:4 Martin Komora
Roman Benischko 4:7 Jan Hlaváček

16. kolo
Úterý 8. 6. 2021

Martin Komora vs Martin Ziman
Vítězslav Sedlák vs Roman Benischko
Alexander Mašek vs Jan Hlaváček
Michal Šmejda vs Daniel Barbořák

Autor: Robert Míč