7. kolo Tipsport Premier League 2021

Úvodní duel 7. kola Tipsport Premier League obstarali Daniel Barbořák s Alexanderem Maškem. Zatímco Mašek usiloval o návrat do čela tabulky, Barbořák má úplně jiné starosti a prozatím uzavírá postupovou osmičku. Na začátek si oba hráči navzájem sebrali podání, v dalších dvou lezích si je zase udrželi. Rozhodujícím okamžikem se nakonec ukázal pátý leg zápasu. Mašek v něm hodil 2×140 a sehrál si na pohodlné zavření jako první a zavřít se mu skutečně povedlo. Barbořák již ve zbytku zápasu nedokázal ztrátu srovnat a prohrál s Maškem 4-6.

Důležitý souboj se odehrál mezi Romanem Benischkem a Vítězslavem Sedlákem. Benischko se po čtyřech výhrách v řadě začal trochu trápit a nyní již dvě kola čekal na další výhru. Sedlák naopak bojoval o post lídra tabulky, na dálku s Janem Hlaváčkem. I zde si v úvodu oba hráči navzájem vyměnili podání, Sedlák pak ale pokračoval dvěma dalšími získanými legy. Benischko zůstával průměrově hodně pozadu a při Sedlákově podání neměl moc šancí na zvrácení zápasu. Sedlák v posledním legu ještě jednou Benichska breaknul a zvítězil 6-3, zůstal tedy ve hře o první místo v celkovém pořadí.

Martin Ziman se po šesti kolech držel ve středu tabulky, na nejlepší čtveřici ztrácel pouhý bod. To Pavel Jirkal zatím figuroval až na devátém místě a nutně tak potřebuje sbírat výhry, aby unikl vyřazení po první fázi Premier League. Do utkání vstoupil jasně lépe slovenský hráč, Martin Ziman, a za stavu 5-2 to vypadalo na celkem pohodovou výhru a potenciální průnik do top 4. Zkušený Jirkal se ale nevzdal, zaznamenal čtyři legy v řadě, zápas nakonec ukončil zavřením přes střed a zapsal velmi cennou výhru 5-6, čímž se bodově dotáhl na osmého Barbořáka.

Čtvrtý zápas večera se odehrál mezi Janem Hlaváčkem a Michalem Šmejdou. Hlaváček nutně potřeboval vyhrát, aby udržel vedoucí příčku v tabulce, Šmejda zase bojoval o možné posunutí mezi nejlepší čtyři. Stejně jako v úvodních dvou zápasech večera začali hráči výměnou svých legů při výhodě první šipky. Prostřední část utkání byla velmi vyrovnaná a bylo jasné, že rozhodne až koncovka. Šmejda v devátém legu Hlaváčka breaknul a měl šanci urvat při svém podání zápas. Hlaváček však srovnal a vynutil si rozhodující, jedenáctý, leg. Ten se mu nakonec povedlo získat pro sebe a připsal si šestý bod do tabulky.

Závěrečné utkání, to byl souboj Martina Komory a Jana Holce. Jednalo se o velmi jednostrannou záležitost, Komora sice nebyl průměrově tak vepředu a mírně se trápil oproti předchozím výkonům, na zavírání byl ale daleko jistější než Holec.

Do čela tabulky se díky více vyhraným legům proti podání soupeře posunul Vítězslav Sedlák, stejně bodů má Jan Hlaváček. Třetí místo drží Alexander Mašek, čtvrtý už je Martin Komora. Na páté místo se propadl Roman Benischko, se třemi body poté zůstávají Michal Šmejda s Martinem Zimanem. O postupovou osmičku se utkají Daniel Barbořák a Pavel Jirkal. Poslední zůstává stále bez bodu Jan Holec.

7. kolo
Pondělí 3. 5. 2021

Daniel Barbořák 4:6 Alexander Mašek
Roman Benischko 3:6 Vítězslav Sedlák
Martin Ziman 5:6 Pavel Jirkal
Jan Hlaváček 6:5 Michal Šmejda
Martin Komora 6:0 Jan Holec