5. kolo Tipsport Premier League 2021

5. kolo Tipsport Premier League otevřel zápas loňského vítěze, Vítězslava Sedláka, a Pavla Jirkala. Více než polovina zápasu byla velmi vyrovnaná a oba hráči si stabilně drželi svá podání. Po devátém legu se Jirkalovi podařilo dostat se do vedení, Sedlák ale následně srovnal zavřením přes bull a vynutil si rozhodující leg. V něm měl výhodu první šipky a dalším výborným zavřením přes střed nakonec vybojoval vítězství 6-5.

Druhý zápas nabídl souboj Jana Hlaváčka a dosavadního lídra celkového pořadí, Romana Benischka. Do utkání vstoupil jednoznačně lépe Hlaváček a Benischka průměrově jasně přeházel. K zavírání se dostával téměř vždy jako první a své šance proměňoval. Benischko nakonec neuhrál ani jeden leg a v letošním ročníku poprvé prohrál.

Michal Šmejda se sice momentálně nachází v německém Niedernhausenu, kde hraje PDC Super Series. Dnešní účast v Tipsport Premier League si ale ujít nenechal a proti Martinu Zimanovi nastoupil z hotelového pokoje, kde jej přišli podpořit i Karel Sedláček s Adamem Gawlasem. Michal se ihned ujal vedení 3:0, Ziman se pak na chvíli do zápasu vrátil a zapsal 2 legy, více se mu ale utkání zdramatizovat nepodařilo. Šmejda zvítězil 6-2 a zapsal své druhé vítězství v letošním ročníku.

Alexander Mašek se ve čtvrtém zápase večera utkal s Martinem Komorou a výhra alespoň o dva legy by mu zaručila první místo v tabulce. Hned v prvním legu se mu povedlo Komoru breaknout a vybojoval si tak komfortní pozici, kterou poté udržoval. V sedmém legu přišel další Maškův break, Komora ale ještě konec zápasu nepřipustil a dvěma legy v řadě chtěl Alexandera dostat pod tlak. Mašek si jej ale rozhodně nepřipustil a skvělým zavřením 161 po 12 šipkách vyhrál 6-4.

Poslední zápas večera obstarali Jan Holec s Danielem Barbořákem. Pro oba hráče důležitý zápas, Holec stále čekal na první výhru, Barbořák zase potřeboval udržet kontakt se středem tabulky. Do utkání vstoupil lépe Barbořák a přestože nevyužil šanci vést už 5-1, ani tak žádné další drama nedovolil. Holce nakonec porazil 6-2, zapsal i cenné zavření na 12 šipek v sedmém legu a hlavně získal cenný bod, který jej posunul na páté místo tabulky.

Celkem čtyří hráči se srovnali na 4 bodech v tabulce, díky lepšímu počtu legů je lídrem Alexander Mašek před Janem Hlaváčkem, třetí je Vítězslav Sedlák a čtvrtý Roman Benischko. S odstupem dvou bodů následují Daniel Barbořák, Michal Šmejda, Martin Komora a Martin Ziman. Na zatím sestupových pozicích jsou Pavel Jirkal a na výhru stále čekající Jan Holec.

5. kolo
Pondělí 26. 4. 2021

Vítězslav Sedlák 6:5 Pavel Jirkal
Jan Hlaváček 6:0 Roman Benischko
Michal Šmejda 6:2 Martin Ziman
Martin Komora 4:6 Alexander Mašek
Jan Holec 2:6 Daniel Barbořák