4. kolo Tipsport Premier League 2021

Čtvrté kolo Tipsport Premier League 2021 odstartovalo zápasem Martina Komory a loňského vítěze Vítězslava Sedláka. Sedlák v začátku zužitkoval vloni nabyté zkušenosti a ujal se rychle vedení 4-0, když mu vycházelo zavírání. Komora o sobě dal vědět v pátém legu, trefený double 10 v šestém kole mu zajistil první leg v zápase. Bohužel pro něj to byl i leg poslední. Sedlák v následujícím legu zavřel 112 a své vítězství korunoval zavřením třináctou šipkou v legu sedmém. Do tabulky si tedy připsal třetí vítězství.

Druhý zápas přinesl souboj Michala Šmejdy, hráče, který v prvních třech kolech nedokázal zvítězil, a Alexandera Maška, hráče, který v letošním ročníku ještě neokusil hořkost porážky. Zápas začal lépe pro prozatím prvního Maška, v prvním legu sebral Šmejdovo podání a dostal se do vedení 3-1. Šmejda nesložil zbraně, začal lépe zavírat a dostal se zpátky do zápasu, když se mu podařilo Maška dotáhnout na stav 4-4. Zápas pokračoval vyrovnaně až do stavu 5-5, a tak se diváci dočkali napínavého rozhodujícího legu. Náhozy obou hráčů byly vyrovnané, nicméně přišel nervózní konec z obou stran. Každý z hráčů promarnil několik šipek na vítězství, až nakonec Šmejda zasáhl double 7, a mohl se tak radovat z první letošní výhry.

Ve třetím zápase se představil mladý Slovák Martin Ziman proti zkušenému Janovi Hlaváčkovi. Zápas začal lépe Hlaváček, v šestém kole získal první leg. Pak se slova ujal nováček letošní Tipsport Premier League Ziman, a dvěma zavřeními patnáctou šipkou otočil na 2-1 z jeho pohledu, když se mu třetí leg podařilo zavřít červeným středem, čímž sebral Hlaváčkovo podání. O výhodu získaného podání ovšem záhy přišel a další dva legy patřily Hlaváčkovi. Ziman v šestém legu zápas srovnal v pátém kole potom, co v legu trefil svou druhou stoosmdesátku v zápase. Zlomovým legem byl leg osmý. Oba hráči v něm trefili maximální možné skóre stoosmdesát, v koncovce byl ovšem lepší Hlaváček, podařilo se mu znovu získat soupeřovo podání a v devátém legu si to své podržel a zvítězil 6-3.

Do čtvrtého zápasu nastoupil Pavel Jirkal, který doposud čekal na své první body, proti Janu Holcovi. Do zápasu lépe vstoupil Jirkal a po dvou sebraných podání soupeře se ujal vedení 3-0. Pak přišla přetahovaná o podání. Další čtyři legy šly proti podání až do stavu 5-2 z pohledu Jirkala. V osmém legu se Holec blížil k tomu, aby zápas ještě zdramatizoval, ale nepodařilo se mu hru zavřít. To se podařilo naopak Jirkalovi, zavřel 60 a i on si připsal své první body do tabulky.

Večer uzavřel zápas doposud neporaženého Romana Benischka a loňského semifinalisty Daniela Barbořáka. Zápas zahájil lépe zkušený Benischko, ačkoli ve druhém legu zavřel Barbořák 120 v šestém kole, Benischko vedl rychle 4-1. V šestém legu zazářil Barbořák zavřením ve čtvrtém kole, když se mu podařilo zavřít 161. Další leg získal Benischko a zápas se zdál být rozhodnutý. Barbořák se ale nevzdal, další tři legy patřily jemu, když v devátém legu zavřel znovu čistým středem. Zápas dotáhl do stavu 5-5 a šlo se do druhého rozhodujícího legu večera. Do něj vstoupil lépe Barbořák, Benischko pak zabojoval, zvýšil skórovaní a v legu se s Barbořákem srovnal. Štěstí se nakonec přiklonilo na stranu Benischka, zavřel v osmém kole a zůstal tak jediným neporaženým hráčem Premier League.

4. kolo
Úterý 13. 4. 2021

Martin Komora 1:6 Vítězslav Sedlák
Michal Šmejda 6:5 Alexander Mašek
Jan Hlaváček 6:3 Martin Ziman
Jan Holec 2:6 Pavel Jirkal
Roman Benischko 6:5 Daniel Barbořák

Autor: Vojtěch Dropa