10. kolo Tipsport Premier League 2021

10. kolo Tipsport Premier League, to bylo zároveň úvodní kolo fáze 2 této soutěže. Již bez Pavla Jirkala a Jana Holce se 8 šipkařů opět postavilo k terčům a rozehráli druhou polovinu základní části, tentokrát již na 7 vítězných legů. V úvodním zápase večera se utkal Michal Šmejda s Janem Hlaváčkem. Souboj zkušených hráčů byl velmi vyrovnaný a rozhodovaly maličkosti, včetně Hlaváčkova přepočítání se na jednom z checkoutů nebo zlomený hrot šipky. I přes tyto nepříjemnosti se nakonec Hlaváček propracoval k výhře, Šmejda si nedokázal vynutit rozhodující leg a s Hlaváčkem nakonec prohrál 5-7.

Ve druhém zápase se utkal první s posledním, tedy Vítězslav Sedlák s Martinem Zimanem. Ačkoliv lídr tabulky Sedlák vstoupil do utkání lépe, slovenský mladík se rozhodně nechtěl vzdát bez boje. Prostředek utkání byl velmi vyrovnaný a ani jeden z hráčů se nedokázal utrhnout do výraznějšího vedení. Rozhodoval nakonec až poslední, třináctý leg. V tom měl výhodu první šipky Sedlák a dostal se na zavírání jako první. Nedařilo se mu však zavřít a Ziman ještě dostal šanci urvat bod pro sebe. Z výhry 7-6 se přesto nakonec radoval Vítězslav Sedlák a upevnil si tak vedoucí pozici v tabulce.

Třetí duel večera obstarali Alexander Mašek a Martin Komora. Pro Maška důležitý souboj, jelikož věděl, že jeho dva největší soupeři, Sedlák s Hlaváčkem, oba bodovali. Komora zase usiloval o udržení v top 4 a také jemu by se výhra hodila. Oba hráči si na začátku udrželi svá podání, následně se ale Mašek utrhl a začal si tvořit drtivý náskok. V šestém legu zaznamenal Alexander skvělé zavření na 12 šipek a zavíral daleko lépe než Komora. Martin už dokázal zapsat jen jeden další leg, Mašek tedy zvítězil poměrem 7-2 a posunul se v tabulce před Hlaváčka.

Závěr večera byl v režii Daniela Barbořáka a Romana Benischka. Daniel ještě před posledním kolem fáze 1 neměl nic jisté, nicméně vyrovnaný střed tabulky znamenal, že by ho výhra nad Benischkem posunula dokonce mezi nejlepší čtyři. Do zápasu vstoupil lépe Barbořák a potvrdil vzrůstající formu z posledních zápasů. Rychle se ujal vedení 3-0 a držel si Benischka od těla. Roman se ještě snažil vrátit zpátky do hry, nestačilo to ale na více než na snížení skóre. Barbořák zvítězil 7-4 a posunul se do TOP 4.

Lídrem tabulky zůstal s devíti body Vítězslav Sedlák, na druhé místo poskočil Alexander Mašek, který má stejně jako třetí Jan Hlaváček osm bodů. Následuje už tříbodová propast, na pěti bodech jsou seřazeni čtvrtý Daniel Barbořák, pátý Martin Komora a šestý Roman Benischko. Čtyři body má na kontě sedmý Michal Šmejda a tabulku momentálně uzavírá tříbodový Martin Ziman.

10. kolo
Úterý 11. 5. 2021

Michal Šmejda 5:7 Jan Hlaváček
Vítězslav Sedlák 7:6 Martin Ziman
Alexander Mašek 7:2 Martin Komora
Daniel Barbořák 7:4 Roman Benischko

11. kolo
Pondělí 17. 5. 2021

Roman Benischko vs Alexander Mašek
Daniel Barbořák vs Vítězslav Sedlák
Martin Ziman vs Michal Šmejda
Martin Komora vs Jan Hlaváček

Autor: Robert Míč