11. kolo Tipsport Premier League 2021

11. kolo Tipsport Premier League zahájili svým soubojem Roman Benischko s Alexanderem Maškem. Spolu se utkali přesně před týdnem v rámci kola devátého, favoritem byl opět spíše Mašek. A do utkání vstoupil dobře, hned v prvním legu vzal Romanovi výhodu podání. Benischko ale poté kontroval pěti legy v řadě, kdy využíval Maškových zaváhání na checkoutech a jemu samotnému se povedlo zavřít 135. Alexander poté konečně připsal druhý leg, ale další se mu už získat nepodařilo. Benischko na závěr předvedl své nejvyšší zavření za všechna kola (138), zvítězil 7-2 a vrátil se do hry o top 4.

Druhý zápas, to byl souboj prvního se čtvrtým, tedy Vítězslava Sedláka a Daniela Barbořáka. Dalo se čekat kvalitní a napínavé utkání a přesně to oba aktéři divákům nabídli. Více než tři čtvrtina zápasu byla velmi vyrovnaná a ani jeden ze šipkařů se druhému nedokázal výrazněji utrhnout. Klíčovým se nakonec ukázal desátý leg, kdy se oba hráči hodně potrápili na zavírání. Barbořák nakonec zavřel D1 a to jej evidentně hodně nakoplo. Vyhrál totiž i leg následující a když si Sedlák nedokázal vynutit rozhodující leg, uzavřel zápas opět symbolicky na D1 a zvítězil 7-5. Sedlák tak prohrál poprvé od úvodního kola celé ligy.

Neméně dramatický byl třetí zápas večera, mezi Michalem Šmejdou a Martinem Zimanem. Pro oba důležitý souboj, jelikož zatím uzavírali tabulku celkové pořadí. V prvních čtyřech lezích ani jeden šipkař neudržel výhodu první šipky a střídavě si brali legy. Kolem poloviny utkání se dařilo více Šmejdovi a získal tři legy v řadě, Ziman se ale ještě vrátil do hry. Přes nepříznivý stav 4-6 se mu povedlo třemi kvalitními legy otočit na konečných 7-6 a v tabulce se na svého dnešního soupeře bodově dotáhl.

Závěr večera byl v režii Martina Komory a Jana Hlaváčka. Druhý jmenovaný měl obrovskou šanci využít zaváhání svých dvou největších protivníků v souboji o čelo tabulky, tedy Sedláka a Maška. Průměrově se ani jednomu z hráčů příliš nevedlo a to stejné se dá říct i o zavírání. O něco lepší koncovky měl přece jen Hlaváček a postupně navyšoval svůj náskok. Příbramský hráč nakonec zvítězil nad Komorou 7-3 a srovnal se na devíti bodech se Sedlákem.

Vítězslav Sedlák ještě udržel vedení v tabulce, stejně bodů už má ale i Jan Hlaváček. Na osmi bodech zůstal třetí Alexander Mašek, o dva body zpět jsou šestibodoví Daniel Barbořák a Roman Benischko. Šestý je Martin Komora s pěti body, tabulku nyní se čtyřmi body uzavírají Michal Šmejda a Martin Ziman.

11. kolo
Pondělí 17. 5. 2021

Roman Benischko 7:2 Alexander Mašek
Daniel Barbořák 7:5 Vítězslav Sedlák
Martin Ziman 7:6 Michal Šmejda
Martin Komora 3:7 Jan Hlaváček

12. kolo
Úterý 18. 5. 2021

Martin Komora vs Roman Benischko
Martin Ziman vs Daniel Barbořák
Alexander Mašek vs Michal Šmejda
Jan Hlaváček vs Vítězslav Sedlák

Autor: Robert Míč