13. kolo Tipsport Premier League 2021

O první zápas večera se postaral Jan Hlaváček s Danielem Barbořákem. Na úvod utkání si oba podrželi svá podání, ale ve třetím legu Barbořák dokázal svému soupeři podání sebrat. Lídr soutěže Hlaváček se ale nenechal zaskočit a své podání v další hře získal zpět. Důležitý moment přišel v desátém legu, kdy Barbořák 19šipkovým legem sebral soupeřovo podání a začínal podávat na vítězství. Hlaváček se ale nezalekl a třemi legy v řadě vývoj zápasu otočil. Vítězstvím 7:6 tak potvrdil své první místo v tabulce.

Do druhého zápasu nastoupil Vítězslav Sedlák a Alexander Mašek. Zápas byl zpočátku vyrovnaný, ve čtvrtém legu ale Mašek přišel o svůj servis a potřeboval se na Sedláka dotáhnout. V šestém legu Sedlák zavřel patnáctou šipkou, ujal se vedení 5:2 a Maškova situace se tak ještě ztížila. Ačkoli na svou stranu následující hru získal, Sedlák nepřipustil jakoukoli dramatizaci zápasu a zvítězil 7:3.

O třetí zápas večera se postaral Roman Benischko spolu s jediným slovenským zástupcem Martinem Zimanem. Zkušenější Benischko se brzy ujal vedení 4:1 a zápas se zdál v podstatě rozhodnutý. Ziman, který potřeboval zvítězit, aby se udržel ve hře o finálový večer, byl proti. Zpřesnil svou hru, snížil na 2:4 ze svého pohledu a v sedmém legu měl několik příležitostí, aby se na Benischka dotáhl. To se mu nepodařilo, Benischko získal další dva legy, a i když Ziman v devátém legu snížil, desátý a poslední leg patřil Benischkovi, který se tak v bojích o nejlepší čtyřku pořád drží.

Poslední zápas večera nabídl souboj Michala Šmejdy a Martina Komory. Do zápasu lépe vstoupil Šmejda, který ve čtvrtém legu sebral soupeřovo podání a vedl 3:1. Komora, který v době zápasu stále pomýšlel na účast ve finálové čtyřce, souboj nevzdal. Naopak zabojoval a čtyřmi vyhranými legy v řadě zápas otočil ve svůj prospěch. Šmejda sice snížil na 4:5, ale další dva legy si Komora pohlídal, zavřel v pátém a osmém kole, a zajistil si tak další důležité body do tabulky.

V tabulce je na prvním místě Hlaváček, který už má jistotu postupu do Play-off. Naopak Martin Ziman už do finalové čtyřky postoupit nemůže.

13. kolo
Pondělí 31. 5. 2021

Jan Hlaváček 7:6 Daniel Barbořák
Vítězslav Sedlák 7:3 Alexander Mašek
Roman Benischko 7:3 Martin Ziman
Michal Šmejda 4:7 Martin Komora

14. kolo
Úterý 1. 6. 2021

Alexander Mašek vs Daniel Barbořák
Vítězslav Sedlák vs Martin Komora
Martin Ziman vs Jan Hlaváček
Roman Benischko vs Michal Šmejda

Autor: Robert Míč