14. kolo Tipsport Premier League 2021

První utkání 14. kola bylo soubojem třetího a čtvrtého hráče tabulky, tedy Alexandera Maška a Daniela Barbořáka. Oba hráči předváděli kvalitní šipky a nedarovali si nic zadarmo. Začátek vyšel lépe Barbořákovi a ujal se solidního vedení. Od poloviny zápasu se ale miska vah převážila na stranu Maška a ten si nakonec po 4 získaných lezích v řadě vynutil ten rozhodující. Do něj měl dokonce výhodu první šipky, k zavírání se ale dostal dříve Barbořák. Ten sice neproměnil, zavřít se ale nepovedlo ani Maškovi. Čtrnáctou šipkou v legu nakonec Daniel urval velmi cenný bod pro sebe a bodově se na Maška dotáhl.

Ve druhém zápase se utkali Vítězslav Sedlák s Martinem Komorou. Sedlákovi se stále nedaří dotáhnout na vedoucího Hlaváčka, vítězstvím v tomto zápase ale definitivně mohl stvrdit postup do play-off. A přesně s tímto cílem do zápasu nastoupil, Komora se sice celkem držel, vůbec se mu ale nedařilo na zavírání. Vítězslav byl v této statistice lepší a sbíral jeden leg za druhým. Ve třetím legu dokonce předvedl zavření na 11 šipek. Po výhře 7:1 už mu postup do závěrečné fáze soutěže nemůže uniknout.

Ve třetím vyzval lídr tabulky Jan Hlaváček zatím osmého Martina Zimana. První čtyři legy šly na stranu Hlaváčka a ten tak jasně vykročil za udržením vedoucí pozice. Ziman se k zavírání ani moc nedostával, povedlo se mu zavřít jen jeden leg. Jan nakonec vyhrál 7-1 a upevnil si vedoucí pozici.

Závěr večera obstarali Roman Benischko a Michal Šmejda. Po výhře Barbořáka byly Šmejdovy vyhlídky už hodně teoretické, naopak Benischko stále ještě bojoval o pozici v top 4. Diváci si opět užili dlouhé utkání, úvod byl z obou stran velmi vyrovnaný. Uprostřed zápasu se do mírného trháku dostal Benischko, Šmejda následně kontroval třemi vyhranými legy v řadě. I tak se poté Benischko dostal na jeden leg od vítězství v zápase a měl pak v následujícím legu velkou šanci zvítězit. Nepodařilo se mu to ale, oba poslední legy urval Šmejda a vyhrál nejtěsnějším rozdílem, 6:7.   

Na špici tabulky se nic nezměnilo, Jan Hlaváček stále vede s jednobodovým náskokem nad Vítězslavem Sedlákem, oba už si zajistili postup do play-off. Zdramatizovala se ale situace za nimi, Daniel Barbořák dotáhl Alexandera Maška. Pátý zůstal s odstupem bodu Roman Benischko, šesté místo patří Martinu Komorovi, oba ještě mají šanci, ale potřebovali by v posledních dvou utkáních drtivé výhry. Postoupit stále může i sedmý Michal Šmejda. Na osmém místě zůstává Martin Ziman.

14. kolo
Úterý 1. 6. 2021

Alexander Mašek 6:7 Daniel Barbořák
Vítězslav Sedlák 7:1 Martin Komora
Martin Ziman 1:7 Jan Hlaváček
Roman Benischko 6:7 Michal Šmejda

15. kolo
Pondělí 7. 6. 2021

Martin Ziman vs Alexander Mašek
Michal Šmejda vs Vítězslav Sedlák
Daniel Barbořák vs Martin Komora
Roman Benischko vs Jan Hlaváček

Autor: Robert Míč